Лозаризъм - Общ преглед

Лозаризъм - Общ преглед

Лозаризъм - Общ преглед

Blog Article



Водата от чешмата е по-добре да се остави да престои един ден преди поливката.

Много е подходящо шербетуване - с ферментирал, прегорял оборски тор - една част тор на две части вода.

Онлайн медийна платформа, посветена на селското стопанство и хранителната индустрия в България

Кога се прави резитба на лозята и защо да използваме професионални лозарски ножици

Най-заклетият враг на лозата е филоксерата, а през втората половина на лятото пагубно влияние оказват осите.

В областта на биологията на лозата са проучени формирането на съцветията, родовитостта на пъпките и студоустойчивостта им. Световна известност имат изследванията в областта на физиологията на лозата. Проучват се най-новите методи и средства за борба с вредителите по лозата. Разработват се методически въпроси в областта на половата хибридизация, клоновата и фитосанитарната селекция.

Градински маркучи Бързи връзки за маркучи Макари за маркучи Пистолети и разпръсквачи за поливане Ръчни градински инструменти Ножици, триони и аксесоари Акумулаторни ножици и триони Ръчни и гръбни пръскачки Саксии Повдигнати лехи Градински аксесоари Тревна смес Вертикални градини (саксии за стена) Разсад и мини парници Борба с вредители Соларни лампи за градината Канелки за чешма Защитни мрежи и покривала Охлаждане с водна мъгла Ръчни помпи за вода Гребла за сняг Електрически градински уреди Градински бараки ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ ВОДОПРОВОД И ОТОПЛЕНИЕ

Вкусът е свеж с балансирани киселини, хармоничен с дълъг послевкус.

За по-хладните райони се препоръчва южно, югоизточно или югозападно изложение. При такива условия гроздето узрява по-рано и натрупва повече захари. По правило, колкото по-неблагоприятни са останалите условия, толкова по-южно трябва да е изложението спрямо слънцето.

Ако лозарство се захванете с отглеждането, до тригодишна възраст на растението е необходимо да правите ежегодно пресаждане от по-малък в по-голям съд.

Лозницата може да тръгне и по стените на къщата и някои го предпочитат точно така - изнасянето й навън не е невъзможно

Ароматът на червените вина съчетава черни и червени горски плодове, сливи, подправки, ванилия и ядки. Вкусът се характеризира с меки танини, балансиран, сочен, с плодова свежест.

Какви маркучи да използваме при винообработката в последствие

Засаждането на спанака през септември гарантира качествени растения

Report this page